Muzyczna oprawa Twojej uroczystości

Zespół al fine

zdjęcie zespołu Zespół al fine powstał w 2003 roku. W jego skład wchodzą absolwenci szkół muzycznych II stopnia w Gnieźnie oraz Akademii Muzycznych w Poznaniu i Warszawie. Zespół wielokrotnie koncertował w gnieźnieńskich kościołach z repertuarem sakralnym, kolędowym, pasyjnym i maryjnym. Zespół al fine dokonał także nagrania serii trzech płyt CD dla Wydawnictwa Gaudentinum w ramach materiałów pomocniczych dla katechetów.

Artystki stale poszerzają swój repertuar koncertowy: począwszy od muzyki klasycznej, przez "przeboje" operowe, operetkowe, musicalowe oraz standardy jazzowe i muzykę popularną czy filmową. Wszystkie aranżacje utworów to pomysły własne. Już prawie 10 lat uświetniają uroczystości kościelne, święta, śluby oraz imprezy firmowe i okolicznościowe w całej Polsce. A jak grają? Wystarczy posłuchać... (posłuchaj!!!)


Agnieszka Ciesielska-Pawlak Agnieszka Ciesielska - Pawlak urodziła się 30 września 1979 roku w Gnieźnie. W 1994 ukończyła Państwową Podstawową Szkołę Muzyczną w Gnieźnie a następnie Państwowe Liceum Muzyczne im Mieczysława Karłowicza w Poznaniu w klasie fletu mgr Jerzego Pelca.

W latach 2000-2003 była instruktorem muzycznym w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. W 2003 roku z wynikiem bardzo dobrym ukończyła Akademię Muzyczną im. I.J. Padewskiego w Poznaniu w na wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej. W 2004 otrzymała dyplom studiów podyplomowych Menadżera Kultury w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Od 2006 roku pracuje jako pedagog w Zespole Szkolno - Gimnazjalnym w Zdziechowie, gdzie uczy muzyki, plastyki oraz zajęć artystycznych. Z sukcesami prowadzi również Chór Szkolny, który w latach 2008 -2012 brał udział w Ogólnopolskim programie rozwoju Chórów Szkolnych "Śpiewająca Polska".


Joanna Nawrocka-Laboga Joanna Nawrocka-Laboga absolwentka Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego na kierunku Rytmika; nauczyciel rytmiki w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. oraz w poznańskich przedszkolach.

Przez wiele lat była związana z zespołami folklorystycznymi ( ZPiT Wielkopolska oraz Dz. Z.F. Cepelia-Poznań); wieloletnia organistka jednej z gnieźnieńskich parafii; zajmowała się również terapią poprzez muzykę z osobami z problemami zdrowia psychicznego; organizuje warsztaty dla nauczycieli rytmiki. Miłośniczka folkloru, ornitologii i podróży.


Katarzyna Ciesielska Katarzyna Ciesielska urodzona 1 września 1985 w Gnieźnie, w wieku pięciu lat rozpoczęła swą przygodę z muzyką odbywając pierwsze zajęcie gry na skrzypcach. Następne 10 lat poświęciła udoskonalaniu swych umiejętności w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie, gdzie otrzymała tytuł zawodowego skrzypka.

W 2008 ukończyła studia na wydziale filologia angielska Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu, nie zapominając jednocześnie o skrzypcach, którym wciąż poświęcała sporo czasu, przygotowując się do licznych występów. Od 2010 prężnie działa jako lektor języka angielskiego w 33 Bazie Lotniczej w Powidzu.


Katarzyna Wieczorek Katarzyna Wieczorek (Kurpiewska) urodziła się 4 marca 1978 roku w Gnieźnie. Naukę śpiewu solowego rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Poznaniu, którą ukończyła z wyróżnieniem. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie śpiewu solowego dr hab. Mikołaja Moroza. Studia ukończyła w 2003 roku, także z wyróżnieniem.

Ważnym osiągnięciem artystki był udział w prawykonaniu wszystkich pieśni Fryderyka Chopina według Wydania Narodowego dzieł Chopina pod redakcją prof. Jana Ekiera[Częstochowa]. Wzięła udział w koncercie kantat świeckich J. S. Bacha [koncert w 250rocznicę śmierci kompozytora]. W czasie studiów współpracowała z klasą kameralistyki prof. M. Paderewskiego, gdzie wykonywała głównie współczesną muzykę kameralną.

W 2005 r. uczestniczyła w Festiwalu Muzyki Pasyjnej i Paschalnej organizowanym przez Poznańskie Towarzystwo im. F. Nowowiejskiego. Wzięła udział w V Festiwalu Organowym w Katedrze Gnieźnieńskiej, gdzie wystąpiła wraz z Elke Volker [Niemcy],zaś w 2008 roku- z prof. J. Malanowiczem. W 2009 roku wystąpiła w II Festiwalu Organowym w Kaliszu, występując razem z Josefem Hoferem [Austria]. Wraz z kwartetem smyczkowym "Folusz" brała udział w Festiwalach Muzycznych Południowej Wielkopolski. Została także zaproszona do udziału w koncercie francuskich artystów: J.M. Cazenave[organy] i G. Pellegrini [trąbka]. Współpracuje z koncertującym organistą Kazimierzem Madziałą, wykonując muzykę sakralną na koncertach i festiwalach w całej Polsce.

W latach 2001- 2004 była solistką Teatru Muzycznego "Orfeusz", gdzie wykonywała partię Małgosi w operze "Hänsel und Gretel" E. Humperdincka, koncertując w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.W latach 2008/2010 została zaproszona do niemieckiej produkcji tej opery, w reżyserii Nickolasa Wuehrmanna.

W 2003 roku wzięła udział w spektaklu operowym "Capuleti e Montecchi" V. Belliniego [kreując postać Julii], przygotowywanym przez Akademię Teatralną w Warszawie- wydział reżyserii, pod kierunkiem Wojciecha Adamczyka. Współpracuje także z Filharmonią Kaliską, a szczególnie kwartetem smyczkowym "Folusz", wykonując głównie muzykę operetkową i musicalową. Prowadzi szeroko zakrojoną działalność koncertową zarówno w kraju, jak i za granicą. W 2009 roku wzięła udział w koncercie inaugurującym Kongres Józefologiczny w Kaliszu, a zarazem otwarcie nowej sali koncertowej Filharmonii Kaliskiej, w czasie którego doszło do prawykonania "Litanii do św. Józefa" F. Stankiewicza.

Od 2004 roku jest pedagogiem śpiewu solowego w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. H. Melcera w Kaliszu.